TOPlist

Mistrovské utkání starších žáků
FC Jiskra - Sokol Tatenice 3:2 (2:0)

Starší žáci souklubí FC Jiskry 2008 a Sokola Boříkovice dokázali porazit na stadiónu v Králíkách tým Sokola Tatenice 3:2.

Do svého soupeře jsme se od počátku zakousli, ovšem velmi často naše akce končily u výborně chytajícího brankáře hostů, Radima Herzoga. Brankou zaváněla samostatná akce Robina Kaplana, ale míč napálený do tyče hostující brankář zpacifikoval. Poprvé se nám jej podařilo překonat po krásné akci ve 12. minutě, kdy přesný centr Kristiána Vernera umístil hlavou za jeho záda Robin Kaplan 1:0. Poté jsme měli ještě několik slibných příležitostí, ale v několika případech se opět zaskvěl hostující brankář. Ve 33. minutě utkání se prosadil náš jarní střelec Kristian Verner a do kabin jsme šli s dvoubrankovým vedením 2:0.

Druhý poločas jsme se opět aktivní hrou tlačili před branku hostů, zejména osa Holly-Holubec-Kaplan jejich obraně zle zatápěla. Táteničtí se osmělili v 42. minutě utkání a hned z toho byl gól. Svou první střelou na naší branku dokázali snížit 2:1. V 55. minutě si udělal Robin Kaplan z obrany hostů slalomové tyče a svou akci zakončil bombou do břevna. Třetí trefu jsme si nechali do 66. minuty utkání, to se krásně, po sólu přes půlku hřiště, prosadil náš kapitán Martin Malý 3:1. To ovšem nebylo vše, hosté ještě jednou odpověděli a snížili na konečných 3:2 pro naše barvy. Závěrem nutno podotknout, že naše vítězství bylo naprosto zasloužené po vydařeném výkonu.

Nyní máme volný los a pak nás 28.5. čeká těžké utkání v Jablonném nad Orlicí.

FC Jiskra 2008 / Sokol Boříkovice - Sokol Tatenice 3:2 (2:0) Branky: 12.Kaplan, 33.Verner, 69.Malý - 42.Chládek, 70.Nesporý. Rozhodčí: Jureček Michal (Cotkytle). ŽK: 0:0. Diváků: 30. Stadión: Králíky.

Sestava FC Jiskry: Ježek Jakub - Ďuriš Martin, Girga Robert, Kubíček Petr, Ďuriš Michal, Malý Martin, Holly Herbert, Stránský Petr, Verner Kristián, Kaplan Robin, Štogrýn David. Dále střídali: Štelbaský Martin, Halanič Martin, Holubec Jakub.

Sestava Tatenic: Herzog Radim - Kotouček Ondřej, Souček Vojtěch, Močkor Daniel, Rája Tomáš, Chládek Tomáš, Hrabal Jiří, Nesporý Jiří, Doležal Tomáš, Venzara František, Studnař Martin. Dále střídali: Ambrozek Filip, Dvorský Jakub.