TOPlist

Mistrovské utkání starších žáků
Jablonné nad Orlicí - FC Jiskra 1:3 (1:1)

Starší žáci FC Jiskry 2008 sehráli derby s nedalekým Jablonným nad Orlicí, kde se nám podařilo vyhrát 1:3 a potvrdili jsme tak první místo v tabulce okresního přeboru.

Utkání v Jablonném jsme zahájili, pro nás v netradičním čase, v 9:00 ráno. Několik hráčů mělo v nohách týdenní šlapání na školním cyklistickém výletě a tak nám trošku trvalo, než jsme se dostali do správného tempa. Ve 14. minutě utkání jsme již prohrávali, to se do míče opřel domácí Matěj Mikula a přeloboval našeho brankáře 1:0. My na svou odpověď, naštěstí, dlouho nečekali. Sprintem přes půl hrací plochy vybojoval míč kapitán Martin Malý, předložil jej, jako na podnose, před branku domácích s čímž neměl problém Robin Kaplan 1:1. Míč jsme v prvním poločase dostali do branky ještě jednou, ovšem gól nebyl pro ofsajd uznán.

Do druhého poločasu jsme vstoupili impozantně. Domácí jsme příliš nepouštěli na naší polovinu a odměnou byla vedoucí branka, kterou vstřelil po rohu Michal Ďuriš 1:2. Ve 39. minutě utkání jsme se prosadili ještě jednou, to se parádně trefil Martin Malý 1:3. Poté jsme si již na hřišti dělali co chtěli a pouze několik dobrých zákroků domácího gólmana ochránilo Jablonné od větší pohromy. Utkání jsme zvládli a nyní nás čeká poslední domácí zápas se Sokolem Rudoltice, který odehrajeme v neděli 5.6. ve 14:30 v Králíkách. Všechny příznivce a hlavně rodiče hráčů srdečně zveme.

Jablonné nad Orlicí - FC Jiskra 2008 / Sokol Boříkovice 1:3 (1:1) Branky: 14.Mikula - 15.Kaplan, 37.Ďuriš Mi., 39.Malý. Rozhodčí: Kerhát Patrik (Lanškroun). ŽK: 0:0. Diváků: 30. Stadión: Jablonné nad Orlicí.

Sestava Jablonného: Šilar Marek - Marek Filip, Tomek Filip, Balšánek David, Formánek David, Černohous Matěj, Fabiánek Matěj, Appl Štěpán, Pyszný Tomáš, Mikula Matěj, Beneš Michal, Rubeš Radim, Pauk Marek.

Sestava FC Jiskry / Boříkovic: Ježek Jakub - Štelbaský Martin, Ďuriš Martin, Girga Robert, Kubíček Petr, Ďuriš Michal, Malý Martin, Látal David, Vrábel Marcel, Verner Kristián, Kaplan Robin, Štogrýn David, Halanič Martin.