TOPlist

Mistrovské utkání mužů FC Jiskra - Sokol Dlouhá Loučka 5:3 (2:1)

V posledním utkání tohoto ročníku sehrálo A mužstvo FC Jiskry 2008 na stadiónu v Králíkách s týme Sokola Dlouhá Loučka, kterému uštědřilo porážku 5:3.

FC Jiskra 2008 odehrála své poslední mistrovské jarní utkání na domácí půdě, kde přivítala tým z Dlouhé Loučky. Ten se dlouhodobě drží na nepopulárních posledních místech a jinak tomu není ani po tomto duelu.

V prvním poločase bylo patrné, že hráčům Dlouhé Loučky jde o hodně. Případná porážka je automaticky řadí na poslední místo tabulky a tedy k sestupu do okresního přeboru Svitavska. Jejich aktivita byla patrná od první minuty a vedla k úvodní brance zápasu, která byla k vidění v 9.min. v podání hostujícího Kolíska. Až tento gól probudil i naše hráče, kteří pozvolna

stupňovali tlak a bylo jen otázkou času, kdy vyrovnají. To se skutečně stalo, když ve 28.min. z pokutového kopu vyrovnal Pařízek - 1:1. Do konce prvního poločasu se nám podařilo ještě výsledek otočit. V 34.min. dostal míč na kopačky Pohanka a poslal FC Jiskru do poločasového vedení 2:1.

Hosté se opět snažili o vyrovnání, ale jejich počáteční tlak byl zaškrcen třetí brankou domácích, o kterou se postaral v 51.min. Matoulek - 3:1. A když v 63.min. přidal Matoulek svoji druhou branku v utkání a upravil již na 4:1, zdálo se, že o výsledku je rozhodnuto. A to nebyl konec. V 66.min. pak dovršil pětigólový příděl Josef Ježek a více než dvacet minut před koncem tak pohodlně vedeme 5:1. Hosté však ještě zabojovali a v 78.min. snížil Pospíšil na 5:2. V závěru pak dokázal skóre upravit Marván, ale jeho branka na 5:3 byla tím posledním, co bylo v tomto zápase k vidění.

FC Jiskra 2008 tak končí v ročníku 2016/2017 na pátém místě krajské I.B třídy a i v nadcházející sezóně se bude těšit na přízeň všech fanoušků, kterým patří díky za jejich podporu v tomto ročníku.

FC Jiskra 2008 - Sokol Dlouhá Loučka 5:3 (2:1) Branky: 51.a 63.Matoulek, 28.z PK Pařízek, 34.Pohanka, 66.Ježek J. - 9.Kolísek, 78.Pospíšil, 84.Marván. Rozhodčí: Opletal Zdeněk (Svitavy) - Štěrba Jaroslav (Svitavy), Sita Jaroslav (Lanškroun). Delegát PKFS: Honzl Zdeněk (Česká Třebová). ŽK: 1:0. Diváků: 300. Stadión: Králíky.

Sestava FC Jiskry: Kalianko Pavel - Jireš Karel, Pařízek Jaroslav, Pohanka Jiří, Ježek Josef, Dušek Josef, Paulus David (65.Skoták David), Vyšohlíd Tomáš (65.Halanič Radek), Ježek Martin (37.Loufek Milan), Matoulek Martin (70.Malý Martin), Koreň Jan (70.Bula Vladimír).

Sestava Dlouhé Loučky: Čechal Jakub - Rek Michael (57.Pospíšil Josef), Hank Ladislav, Blecha David, Křivánek Pavel, Marván Jakub, Kolísek Lubomír, Kolář Jaroslav, Chromý Martin, Novotný Petr (70.Hank Daniel), Neumann Jaroslav.