TOPlist

Sportovní dětská akce zvaná "Měsíc náborů".

Zdraví způsob života a radost z pohybu. I tak by se dala charakterizovat sportovní dětská akce, která se v pátek 8. září konala na fotbalovém stadionu v Králíkách. Jednalo se o jedinečný způsob, jak ukázat dětem, že pohyb není jenom špína, ale hlavně zábava.

Dne 8. 9. se na Kralickém fotbalovém stadionu konala akce, která nesla název „Měsíc náborů“. Šlo o jedinečnou příležitost, jak zprostředkovat dětem v okolí města Králík nevšední sportovní zážitek a nalákat tak děti k pohybu, místo sezení za počítačovým stolem. Akce byla sponzorovaná Fotbalovou Asociací České republiky (FAČR) a Lesy ČR.
Náboru se zúčastnily Základní školy a Mateřské školy z okolí, jmenovitě ZŠ Moravská, ZŠ Červená Voda, ZŠ Lichkov, MŠ Pivovarská, MŠ Moravská, MŠ Červená Voda, MŠ Bílá Voda, MŠ Prostřední Lipka a MŠ Červený Potok. Tedy bezmála 240 dětí si vyzkoušelo fotbalové i nefotbalové dovednosti jako například vedení míče, střelbu na brankaře koordinaci v žebřících či fotbalový zápas. Za absolvování jednotlivých stanovišť dostali malý sportovci odměnu ve formě balíčku.
Pokud bych měl soudit podle výrazu ve tvářích jednotlivých dětí, tak akci hodnotím jako přínos nejen pro náš fotbalový klub, ale také jako přínos do života dětí, které tak mohly zjistit, že pohyb není jenom dřina a pot, ale hlavně radost a zábava.

FC Jiskra

další články