TOPlist

Mistrovské utkání mužů Sokol Klášterec nad Orlicí - FC Jiskra B 1:4 (1:2)

V dohrávce 2.kola okresního přeboru odcestoval tým FC Jiskry 2008 B na půdu Sokola Klášterce nad Orlicí. Z tohoto utkání si odvážíme výhru 1:4 a tři důležité body do tabulky.

V dohrávce 2.kola nejvyšší okresní soutěže odcestovalo B mužstvo FC Jiskry 2008 do Klášterce nad Orlicí. Před samotným utkáním byla pozice obou týmů neveselá, když se každé z mužstev pohybuje v sestupových vodách. Proto výhra našeho celku byla velmi důležitá.

Úvodní minuty zápasu patří našim hráčům. Vytváříme si tlak před domácí bránu, jehož vyvrcholením byla branka Malečka, jemuž přesně nacentroval míč na kopačky Stašák - 0:1. I nadále pokračujeme aktivně a domácí prozatím nemohou najít recept, jak se vymanit z nepříjemného tlaku. Ve 12.min. pak vystřelí z poza velkého vápna Kopecký a jeho dělovka končí znovu v síti domácích - 0:2. Až tato branka přece jen trochu probrala domácí, kteří začali více kombinovat. V 18.min. pak využil zmatku před naší bránou Fišer a s razancí mu vlastní dotlačil míč do naší brány - 1:2. Tempo zápasu pak lehce opadlo. Světlým okamžikem z naší strany byla Hnátnického tyč a neproměněná šance Matoulka, který stál tváří v tvář domácímu brankáři Dostálovi.

Po změně stan je patrné, že domácí chtějí co nejdříve vyrovnat. Jsou mnohem agresivnější v soubojích a dostávají se do hry. Ovšem v koncovce si počínají špatně. Buď míří vedle naší brány nebo dobrými zákroky likviduje jejich šance Šnevajs. Rozhodnutí přišlo v 74.min. kdy prokličkoval až před bránu rychlonohý Roček a pohodlně prostřelil domácího brankáře - 1:3. O deset minut později si svůj průnik zopakoval a upravil tak na konečných 1:4 pro Jiskru. V tabulce okresního přeboru se posouváme na osmé místo.

K dalšímu zápasu odcestujeme tuto neděli do Brandýsa nad Orlicí, kde je výkop stanoven na 15:30 hod.

Sokol Klášterec nad Orlicí - FC Jiskra 2008 B 1:4 (1:2) Branky: 18.Fišer M. - 74.a 84.Roček, 9.Maleček, 12.Kopecký. Rozhodčí: Fiedler Radek (Letohrad) - Serbousek Petr (Kameničná), Doskočil Radim (Letohrad). ŽK: 2:1. Diváků: 80. Stadión: Klášterec nad Orlicí.

Sestava Klášterce n.Orl.: Dostál Jindřich - Bartoš Jan, Nekoranec Šimon, Bílek Martin, Fišer Patrik, Fišer Michal, Hůlka Jakub, Brůna Filip (60.Králík Jan), Bednařík Milan, Rous Michal, Rous Petr.

Sestava FC Jiskra B: Šnevajs Tomáš - Kolbe Zdeněk, Fňouk Milan, Uhlíř Karel, Stašák Pavel (70.Bednář Miroslav), Votoupal Šimon, Maleček Michal, Kopecký Jaroslav, Hnátnický Martin, Matoulek Martin, Roček Patrik (88.Michalička Jakub).

FC Jiskra

další články