TOPlist

Mistrovské utkání mužů Jiskra Ústí nad Orlicí B - FC Jiskra 0:0 (0:0) pk: 4:3

A mužstvo FC Jiskry 2008 vstoupilo do jarní části sezóny 2017/2018 remízou na půdě druhého celku tabulky - Jiskry Ústí nad Orlicí B, odkud si po výsledku 0:0 připsalo bod do tabulky. V doplňkovém penaltovém rozstřelu jsme prohráli 4:3

A mužstvo odcestovalo do Ústí nad Orlicí v době, kdy vrcholky Králického Sněžníku stále pokrývá silná sněhová vrstva. V Ústí však na naše hráče čekala dobře připravéná umělá tráva, která umožnila bezproblémové sehrání úvodního jarního zápasu.

I když papírovými favority bylo domácí mužstvo, naši hráči vstoupili do zápasu velmi aktivně. Již od úvodního hvizdu atakujeme domácí bránu a jen díky pohotovoým zákrokům ústeckého gólmana Truhláře skóre zůstávalo stále 0:0. Jednu z největších šancí si vypracoval ve 13.min. Matoulek, když se snažil šikovnou střelou přehodit domácího gólmana, ale míč skončil těsna nad břevnem. Na velmi aktivního Matoulka dokázal navázat ve 22.min. Dušek, který tvrdou střelou prověřil Truhláře v bráně, ten však dokázal reflexivně vyrazit míč směřující do brány. Hra se pak dostala do středu hrací plochy a pozvolna se blížil konec prvního poločasu. V poslední minutě však nebezpečně zahrozili i domácí Chalupníkem, který tvrdou střelou prověřil brankáře Opravila. Poločas tak skončil 0:0.

Druhá půle se nesla v podobném gartu, jako první poločas. Opět to byli naši fotbalisté, kteří diktovali tempo hry. Několik střeleckých pokusů Macka se Šmolíkem končilo vedle brány. Ústeční přišli ke slovu až v 56.min., kdy znovu rychlonohý Chalupník zakčoval. Naštěstí nepřesně. V 70.min. pak stojí na naší straně štěstí, když míč rozehrávaný z rohu směřuje do brány Svoboda, ale naštěstí za brankovou čáru nepropadne. Ústí pak zatlačilo naše hráče hluboko před bránu a mnohdy s vypětím všech sil odvracíme nebezpečné útoky. Paradoxně rozhodnutí v základní hrací době měl na kopačkách Koreň, který v poslední minutě utekl domácí obraně, ale v koncovce nechal vyniknout gólmana Truhláře. Utkání tak skončilo bez branek a oba týmy si připsali první jarní bod do tabulky.

V loterii, která se nazývá penaltový rozstřel, uspěl domácí tým, jenž vyhrál 4:3 a připsal si bod navíc. V dalším utkání pak zajíždí A mužstvo do Dolního Újezdu, kde poměří síly s tamním B mužstvem v sobotu 31.03.2018 od 16:00 hod.

Jiskra Ústí nad Orlicí B - FC Jiskra 2008 0:0 (0:0) pk: 4:3 Rozhodčí: Štěpánek Pavel (Chrudim) - Zita Miloslav, Kudyn Milan. ŽK: 1:3. Diváků: 55. Stadión: UMT Ústí nad Orlicí.

Sestava Ústí n.O. B: Truhlář Jakub - Kopecký Matouš, Grunta Přemysl, Chalupník Tomáš, Procházka Jan, Černý Jan, Svoboda Jakub (80.Ráb Michal), Krumer Jan (57.Pinkava Tomáš), Kukla Michal, Šebrle Martin, Fikejz Michal.

Sestava FC Jiskry: Opravil Martin - Jireš Karel, Halanič Radek, Dvorský Dan, Ježek Josef, Dušek Josef (90.Loufek Milan), Koreň Jan, Pařízek Jaroslav, Macek Martin, Vyšohlíd Tomáš (46.Šmolík Jiří), Matoulek Martin.