TOPlist

Mistrovské utkání mužů FC Jiskra - Jablonné nad Orlicí 2:2 (1:2) pk: 4:5

FC Jiskra 2008 sehrála první letošní mistrovský zápas na domácím stadiónu v Králíkách, kde přivítala sousední celek z Jablonného nad Orlicí. V utkání se o vítězi nerozhodlo po výsledku 2:2. Neoblíbený penaltový rozstřel nařízený svazem Pardubického kraje vyhráli hosté 4:5 a připsali si další bod do tabulky.

FC Jiskra 2008 přivítala na trávníku v Králíkách tým Jablonného nad Orlicí, se kterým v poslední době citelně ochladly přátelské vztahy. Podzimní utkání ovlivněné předevších výkonem sudích, zasáhlo citelně do dění jak ve fotbalových komisích, ale především do vztahů, které jsme s tímto klubem měli nastaveny.

Nyní se však začínalo znovu od nuly. K utkání byl delegován sudí Depeš, který předvedl lehce podprůměrný výkon a to z hlediska výroků na obou stranách. Utkání začalo tlakem domácího celku, který připendlil Jablonné před vlastní bránu. Ovšem bez gólového zakončení. Nečekaným okamžikem se stala 7.min., kdy po hrubé chybě obránce Halaniče a gólmana Kalianka, jenž si v obranné fázi nerozumněli, dopravil Halanič hlavou míč nechtěným usměrněním do naší brány - 0:1. I když po této brance znovu přebíráme otěže zápasu, dochází k další fatáloní chybě v 17.min., kdy unikne domácí obraně Chládek a z následného vyběhnutí brankáře Kaliánka je pokutový kop. Ten s jistotou promění Čada - 0:2. Konečně se dostáváme také my do vyložené šance. Ve 25.min. se prodírá Matoulek středem hřiště, ale jeho atak vůči hostující bráně zmaří v koncovce Šlahora. Ve 31.min. je podražen v pokutovém území Macek a sudí Depeš nařizuje druhý pokutový kop v utkání. Ten promění Pařízek a snižuje na 1:2. Ve 40.min. máme další vyloženou šanci, ovšem zakončujícího Macka opět vychytá Šlahora.

Jablonečtí jsou neustále pod tlakem, ale využít skulin v tamní obraně jde pouze velmi těžko. Do 60.min. nepouštíme soupeře prakticky k míči, ale po drobném zaváhání pak znovu přichází trest. V 65.min. chybujeme v rozehrávce a Špaček se řítí vstříc Kaliankovi. Tentokrát je náš gólman úspěšnější a doslova podrží tým nad vodou. Chceme vyrovnat a tlak na hostující bránu stupňujeme. V 75.min. zahráváme rohový kop na jehož konci je hlava Ježka, který dopraví míč do brány - 2:2. V závěru neustále tlačíme hosty před jejich bránu, ale v koncovce se nám nedaří. Zajímavou situací byl střet v 90.min. Čady se Šmolíkem, který sudí Depeš vyhodnotil jako čistý a pokutový kop nenařídil. I díky tomuto sporadickému verdiktu skončilo utkání remízou 2:2.

V penaltové loterii se nám opět nedařilo a prohráváme jej 4:5. Bod navíc si připisuje tým Jablonného nad Orlicí.

Další utkání sehrajeme na půdě předposledního Horního Újezdu a to v neděli 15.dubna 2018 od 16:30 hod.

FC Jiskra 2008 - Jablonné nad Orlicí 2:2 (1:2) pk: 4:5 Branky: 31.z PK Pařízek, 75.Ježek - 7.vlastní branka (Halanič), 17.z PK Čada. Rozhodčí: Depeš Michal (Libchavy) - Doskočil Radim (Letohrad), Šimek Zdeněk (Ústí nad Orlicí). Delegát PKFS: Honl Zdeněk (Česká Třebová). ŽK: 1:2. Diváků: 150. Stadión: Králíky.

Sestava FC Jiskry: Kalianko Pavel - Ježek Josef, Halanič Radek, Dvorský Dan, Jireš Karel (70.Vyšohlíd Tomáš), Dušek Josef, Koreň Jan, Pařízek Jaroslav, Macek Matin (75.Loufek Milan), Šmolík Jiří, Matoulek Martin.

Sestava Jablonného n.O.: Šlahora Jan - Prokopec David (46.Špaček Jakub), Čada Jan, Kyllar Jan, Uher Jan (26.Kuklík Lukáš), Lička Martin, Vaníček Kryštof (81.Kashalupa Artem), Uher Marek, Filip Radim (82.Václavek Ondřej), Chládek Martin, Krejsa Lukáš.

FC Jiskra

další články