TOPlist

Mistrovské utkání mužů
Horní Újezd - FC Jiskra 1:6 (0:1)

A mužstvo odcestovalo k nejvzdálenějšímu soupeři I.B třídy do Horního Újezdu, který se v současné neúplné tabulce krčí na posledním místě. Papírové předpoklady síly soupeřů se potvrdili na naši fotbalisté dokázali vyhrát vysoko 1:6.

A mužstvo odcestovalo do Horního Újezdu s jednoznačnou vidinou třech bodů. To se také podařilo, i když samotný výsledek, ač se zdá být jednoznačný, se nerodil vůbec jednoduše.

Trenéři Jiskry poslali do zápasu velmi pozměněnnou sestavu, ve které se nacházeli i zcela nové tváře, jenž se pozvolna budou aklimatizovat v týmu z dorosteneckého celku. Jak se ukázalo na konce, jejich tah nebyl vůbec špatný. Do uktání jsme vstoupili s chutí a od úvodního hvizdu sudího jsme chtěli diktovat tempo hry. To se nám poměrně dařilo, přestože domácí obrana statečně odolávala. Až ve 24.min. neodvrátila únik Matoulka, který otevřel skóre zápasu - 0:1. Poté se dostali ke slovu i domácí hráči, ale gólman Valčík žádný míč za svá záda nepustil. První půle tak skončila našim těsným vedením 0:1.

Druhý poločas byl z našeho pohledu mnohem zajímavější, ale především úspěšnější. V 52.min. přidává uklidňující druhou branku Matoulek - 0:2. Jenže. V 58.min. nedokážeme uhlídat volného Fógla, který k radosti všech domácích diváků snížil na 1:2. Tato branka ale zdravě povzbudila naše hráče. Na gólmana Havlíka se hnal jeden útok vedle druhého. V 67.min. již obrana neobstála a Pepa Ježek zvýšil naše vedení na 1:3. O devět minut později pak přidal i on svoji druhou branku v utkání a upravil na 1:4. Teď již bylo o vítězi rozhodnuto. Šlo pouze o výši skóre. A to znovu narostlo v 81.min., kdy si zmatený Faltys srazil míč do vlastní brány - 1:5. Tečku za tímto utkáním pak udělal dokonaným hattrickem Matoulek, který v 86.min. stanovil konečné skóre na 1:6. FC Jiskra tak nadále drží jarní neporazitelnost, přičemž budeme věřit, že ji prodlouží i v následujícím utkání, které se odehraje v sobotu 21.dubna 2018 od 16:30 hod. v Králíkách proti celku Sokola Řetová.

Horní Újezd - FC Jiskra 2008 1:6 (0:1) Branky: 58.Fógl - 24., 52. a 86.Matoulek, 67. a 76.Ježek, 81.vlastní branka (Faltys). Rozhodčí: Balog Josef (Pardubice) - Morávek David (Pardubice), Rožek František (Pardubice). Delegát PKFS: Cápay Libor (Slatiňany). ŽK: 2:0. ČK: 1:0 (77.Prokop). Diváků: 100. Stadión: Horní Újezd.

Sestava H. Újezdu: Havlík Vojtěch - Kusý Martin, Fógl Jiří, Svoboda Radek (67.Šplíchal Bohumil), Prokop Radek, Kusý Marek, Pechanec Lukáš, Švec František, Faltys Jakub, Kulhavý Dominik (74.Svatoš Zdeněk), Motyčka Václav.

Sestava FC Jiskry: Valčík Roman - Petránek Denis, Halanič Radek (80.Hlava Jiří), Pařízek Jaroslav (6.Pohanka Jiří), Jireš Karel, Dušek Josef, Koreň Jan, Vyšohlíd Tomáš, Ježek Josef, Ježek Martin (67.Ďuriš Martin), Matoulek Martin (86.Loufek Milan).

FC Jiskra

další články