TOPlist

Mistrovské utkání mužů
FC Jiskra - Sokol Libchavy 3:5 (1:2)

A mužstvo FC Jiskry 2008 poprvé v jarní části sezóny 2017/2018 prohrálo a to na domácím stadiónu s týmem Sokola Libchavy v divoké přestřelce 3:5.

A mužstvo přivítalo na stadiónu v Králíkách v prvním květnovém víkendu tým Sokola Libchavy.

První poločas byl z naší strany dohně zvláštní. již v šesté minutě inkasujeme nešťastnou branku v podání Paukerta. Naši hráči se však nenechali rozhodit a svojí jednoduchou a přímočerou hrou ohrožovali neustále hostující bránu. Několikrát se naši útočníci dostávají do vyložených šancí, ale skvělé zákroky libchavského gólmana Kollerta nedovolili našim fotbalistům skórovat. Ve 28.min. bylo přece jen vyrovnáno, když se z pokutového kopu nemýlil Ježek - 1:1. I nadále jsme jednoznačně lepším mužstvem, ale branky né a né přicházet. V záveru si pak po zmatku v pokutovém území sráží nechtěne do brány míč kopnutý z rohu Halanič a do kabin tak odchízíme za stavu 1:2.

V druhém poločase chceme co nejdříve vyrovnat, ale nedaří se. Ba naopak. Ve 48.min. dostává míč na kopačky urostlý Boštík a zvyšuje na 1:3. Když pak v 62.min. přidává další branku hostí Žídek, bylo patrně po zápase. Jiskřičku naděje vykřesá v 66.min. svojí druhou brankou Ježek - 2:4, ale o minutu později znovu inkasujeme z kopaček Pavláka - 2:5. Snížení skóre na závěr zajistí Matoulek, který stanoví konečné skóre zápasu 3:5.

V dalším utkání odcestuje naše mužstvo do Sloupnice, kde je zápas na programu v neděli 13.května 2018 od 16:00 hod.

FC Jiskra 2008 - Sokol Libchavy 3:5 (1:2) Branky: 28.z PK a 66.Ježek J., 72.Matoulek - 6.Paukert, 42.vlastní branka (Halanič), 48.Boštík, 62.Žídek, 67.Pavlák. Rozhodčí: Klír Jonáš (Pardubice) - Morávek David, Balog Josef. Delegát PKFS: Blažek Zdeněk (Sezemice). ŽK: 3:4. Diváků: 150. Stadión: Králíky.

Sestava FC Jiskry: Opravil Martin - Loufek Milan (88.Ďuriš Martin), Dvorský Dan (76.Ježek Martin), Halanič Radek (84.Kaplan Robin), Jireš Karel (70.Petránek Denis), Musil Pavel, Macek Martin, Ježek Josef, Koreň Jan, Šmolík Jiří, Matoulek Martin.

Sestava Libchav: Kollert Tomáš (90.Pinkava Martin) - Kubíček Vojtěch, Hájek David, Paukert Tomáš (76.Horníček Filip), Šalda Michal, Rejent Pavel, Boštík Jaroslav, Žídek Radim, Pavlák Petr (88.Kollert Matyáš), Váně Lukáš (65.Martinec Michal), Ďuriš Daniel.