TOPlist

Mistrovské utkání mužů
FC Jiskra B - Sokol Němčice 3:1 (1:1)

Na stadión v Červené Vodě přicestovalo poslední mužstvo tabulky okresního přeboru II.třídy - Sokol Němčice. Utkání se odehrálo ve svátečním termínu jako dohrávka 14.kola. Domácí tým vyhrál 3:1 a do tabulky si připsal tři velmi důležité body.

V dohrávce 14.kola přivítala FC Jiskra 2008 B na svém stadiónu tým Sokola Nemčice. Hosté jsou beznadějně poslední v tabulce a skutečně jen zázrak by je dokázal vyhnat výše.

Kdo by však čekal jednoduché utkání, ten musel být hodně překvapen, co doopravdy viděl. I když hosté nepřivezli žádný excelentní tým, dokázali sehrát důstojné a zajímavé utkání. Ale postupně. V prvním poločase naši hráči přišpendlili hráče Němčic doslova před jejich vlastní brankou. Ale vstřelit gól byl nadlický úkol. Nejprve nedokázal proměnit svůj samostatný únik Pasker, na kterého postupem času navázali i další útočníci. Domácí nemohli překonat hostující val a taktika tzv. nakopavaných míčů vzduchem vůbec nevycházela. Až v 22.min. dokázal zamotat hlavami hostí Roček a otevřel skóre zápasu - 1:0. Jenže ve 29.min. uniká snad z jediného útoku Beran a v koncovce si počínal skvěle - 1:1. I když znovu přebíráme iniciativu, další branka do poločasu nepadne.

Druhá půle byla z našeho pohledu mnohem úspěšnější. V 59.min. se podařilo vstřelit druhý gól Ročkovi, jenž vnesl do utkání klid. Na všech hráčích byla patrná úleva nad tím, že vedou a tři body mají tak na dosah. Hosté již v závěru neměli sil na jakýkoli vzrat zápasu, čehož dokázal využít ještě Pasker, jenž upravil na konečných 3:1. FC Jiskra B si tak připsala tři důležité a dalo by se i říci povinné body do tabulky a pozvolna odskakuje nepříjemným sestupovým příčkám.

V dalším utkání přivítají naši hráči tým Spartaku Brandýs nad Orlicí a to v sobotu 12.května 2018 od 16:00 hod.

FC Jiskra 2008 B - Sokol Němčice 3:1 (1:1) Branky: 22.a 59.Roček, 90.Pasker - 29.Beran. Rozhodčí: Serbousek Petr (Kameničná) - Diblík Martin (Sopotnice). ŽK: 0:0. Diváků: 110. Stadión: Červená Voda.

Sestava FC Jiskry B: Šnevajs Tomáš - Uhlíř Karel, Kolbe Zdeněk, Fňouk Milan, Stašák Pavel, Maleček Michal, Votoupal Šimon, Kopecký Jaroslav, Hnátnický Petr (56.Hnátnický Martin), Pasker Jakub, Roček Patrik (84.Bednář Miroslav).

Sestava Němčic: Holec Tomáš - Veselý František, Stejskal Marek, Bureš Filip, Krejčí Tomáš, Kostka Martin, Beran Jiří (65.Suchánek Roman), Jeřábek Milan, Tmej Tomáš, Kulhavý David, Večeřa Daniel.