TOPlist

Mistrovské utkání mužů FC Jiskra B - Spartak Brandýs nad Orlicí 1:1 (0:1) pk: 3:2

B mužstvo FC Jiskry 2008 přivítalo na stadiónu v Červené Vodě tým Spartaku Brandýs nad Orlicí. Po výsledku 1:1 jsme dokázali vyhrát penaltový rozstřel a získali tak dva body do tabulky.

FC Jiskra B přivítala tým Brandýsu nad Orlicí, který se v současné tabulce pohybuje na předních místech. Bodovat jsme přesto chtěli, což se nám podařilo.

Úvodní minuty zápasu se hrál velmi opatrný fotbal, ale postupem času začali přebírat iniciativu hosté. Pozvolna si vytvářeli i brankové přiležitosti, ale dobré zákroky gólmana Šnevajste drželi náš tým nad vodou. V několika zajímavých okamžicích se dostali i naši útočníci do koncovky, ale příliš mnoho starostí hostujícím zadákům neudělali. Ve 31.min. pak došlo k nejdůležitějšímu momentu prvního poločasu, když jsme nedokázali zachtit rychlou rozehrávku hostů, kde na konci celé akce mířil Moudrý přesně - 0:1. Do konce první půle se nám nepodařilo výsledek zvrátit a tak do kabin odcházíme s jednobrankovým mankem.

Aktivnější pojetí hry pak v druhé půli přineslo ovoce. Dlouhé dobývání brány Brandýsa se podařilo až v 73.min., kdy Uhlíř vybojoval na polovině hřiště míč, přihrál jej volnému Stašákovi, který našel volného Kopeckého. Ten povedeným prudkým centrem před bránu přihrál volnému Ročkovi, který vyrovnal na 1:1. Výsledek se již do konce zápasu nezměnil, a tak na řadu přišel penaltový rozstřel. V tomto se nám dařilo, především díky skvělým zákrokům Šnevajse v bráně, a po výhře 3:2 jsme si připsali druhý bod z utkání.

Následující víkend sehrajeme opět dva zápasy. Nejprve v pátek 18.května 2018 od 18:00 hod. přivítáme v Červené Vodě tým Klášterce nad Orlicí a v sobotu 19.května 2018 od 16:00 hod. sehrajeme utkání na půdě Rybníka.

FC Jiskra 2008 B - Spartak Brandýs nad Orlicí 1:1 (0:1) pk: 3:2 Branky: 73.Roček - 31.Moudrý. Rozhodčí: Krajči Radek (Lanškroun) - Jureček Michal (Cotkytle), Šilar Pavel (Lubník). ŽK: 3:2. Diváků: 95. Stadión: Červená Voda.

Sestava FC Jiskry B: Šnevajs Tomáš - Uhlíř Karel, Fňouk Milan, Macek Martin, Stašák Pavel, Maleček Michal, Votoupal Šimon, Kopecký Jaroslav, Hnátnický Petr (56.Hnátnický Martin), Pasker Jakub (90.Bednář Miroslav), Roček Patrik.

Sestava Brandýsu: Miškovský Pavel (46.Kochánek Petr) - Matějka Jan, Sloupenský David, Novotný Lukáš, Dostál David, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Hruša Jan (66.Brzybohatý Aleš), Špinler Jan, Beneš Jaroslav (56.Fogl Jan), Moudrý Roman.