TOPlist

Mistrovské utkání mužů
Sokol Verměřovice - FC Jiskra B 3:4 (0:3)

Jediným celkem, který o víkendu dokázal odehrát své mistrovské utkání bylo B mužstvo, jenž odcestovalo na půdu Sokola Verměřovice, kde vyhrálo v divoké přestřelce 3:4.

FC Jiskra 2008 B odcsetola do Verměřovic s jasným cílem bodovat. Do poslední chvíle nebylo zcela jasné, zda-li se utkání vůbec odehraje, ale klimatické podmínky a trávník ve Verměřovicích nakonec sehrání zápasu umožnili.

První poločas pak patřil jednoznačně našim hráčům. Již v 8.min. se prosadil před domácí brankou Pasker a svojí dnes první brankou dostal FC Jiskru B do vedení 0:1. Ve 12.min. dostává míč na kopačky Uhlíř a bez větších problémů posouvá naše hráče do dvoubrankového vedení - 0:2. Dlouhé minuty se pak spíše bojovalo, než-li hrál fotbal. Když se již zdálo, že se půjde do kabin, sudí Šimko nařídil ve 44.min. pokutový kop pro naše barvy, ze kterého zvýšil na 0:3 svojí druhou brankou Pasker.

Po změně stran nás domácí doslova zaskočili. Začali hrát mnohem aktivněji a hned jim to přineslo ovoce. Ve 48.min. vidíme další pokutový kop, tentokrát v opačném gardu. Bez větších problémů jej proměňuje Faltus a snižuje na 1:3. Naší nejlepší možnou odpovědí však byl kontr v podobě třetí branky Paskera, který tak uzavřel hattrick tohoto zápasu - 1:4. Komplikace však na sebe nedala dlouho trvat. V 55.min. po rohovém kopu neuhlídáme domácího Smejkala a tek snížil na 2:4. V 73.min. pak sudí Šimko nařídil další pokutový kop, který proměnil svojí druhou brankou Smejkal a o zápletku bylo hned postaráno - 3:4. V závěrečném tlaku domácích však další branka nepadla a tak si FC Jiskra B odváží všechny tři body.

V posledním mistrovském utkání tohoto roku přivítáme v Červené Vodě tým Žichlínka. Utkání je na programu v sobotu 4.listopadu 2017 od 14:00 hod.

Sokol Verměřovice - FC Jiskra 2008 B 3:4 (0:3) Branky: 55.a 73.z PK Smejkal, 48.z PK Faltus R. - 8., 44.z PK a 50.Pasker, 12.Uhlíř. Rozhodčí: Šimko Petr (Letohrad) - Fiedler Radek (Letohrad), Kolář Bohuslav (Ústí nad Orlicí). ŽK: 3:2. Diváků: 63. Stadión: Verměřovice.

Sestava Verměřovic: Hudec David - Šípek Pavel, Nastoupil Milan, Nastoupil Daniel (46.Nastoupil Adam), Smejkal Jakub, Krulikovský Miloš, Faltus Robert (60.Faltus Milan), Ryšavý David, Tlapák Jaroslav, Pavel Lukáš (70.Ryšavý Aleš), Smetana Aleš.

Sestava FC Jiskry B: Šnevajs Tomáš - Kolbe Zdeněk, Fňouk Milan, Vágner František, Uhlíř Karel, Kopecký Jaroslav, Maleček Michal, Hnátnický Martin (46.Hnátnický Petr), Michalička Jakub (68.Bednář Miroslav), Pasker Jakub, Votoupal Šimon.

FC Jiskra

další články