TOPlist

Mistrovské utkání mužů FC Jiskra B - Fotbal Žichlínek 2:2 (2:1) pk: 2:3

V posledním utkání podzimní části sezóny 2017/2018 přivítalo B mužstvo FC Jiskry 2008 tým Žichlínku v Červené Vodě. Zápas skončil nerozhodným výsledkem 2:2, v penaltovém rozstřelu byl úspěšnější hostující celek.

FC Jiskra B sehrála poslední mistrovské utkání tohoto roku s nedalekým Žichlínkem. Na poměrně dobrém terénu byl k vidění zajímavý fotbal, který pobavil slušně zaplněné divácké ochozy.

Domácí hráči vstoupili do utkání velmi aktivně, což vedlo k brzkému vedení. V 6.min. se dostal k míči Sedlák, jenž pronikl po levé straně do pokutového území, kde prostřelil gólmana Šilara a s lehkou tečí pravé tyče vstřelil úvodní gól zápasu - 1:0. Tlak domácíh pokračoval dále. V 10.min. se míč odráží k volnému Kopeckému, který se dobře rozhlédne a svojí umístěnou střelou překvalí nejen gólmana, ale i všechny přítomné na stadiónu - 2:0. Žichlínek se po této brance semknul a poprvé se dostal k naší bráně, kde po nepřehledné skrumíži dotlačil Motl míč za záda Šnevajse - 2:1. Domácí tým však byl v prvním poločase jednoznačně lepší a vytvářel si dobré gólové příležitosti. Po střelách Malečka, Sedláka a Votoupala zachránila hostující tým vždy konstrukce branky. Ve vyložené šanci byl také Fňouk, který však přestřelil hostující bránu. Několik slibných rohových kopů nenašlo žáného dalšího exekutora branky a tak do kabin odcházela mužstva za stavu 2:1.

V druhém poločase se herní situace zcela změnila. Naši se od úvodu pouze bránili a nebýt několika pohotových zákroků gólmana Šnevajse, asi by bylo velmi zle. Přesto obrana nedokázala v 53.min. odvrátit zahrávaný rohový kop Žichlínku, kdy na jeho konci byla hlava Motl, jenž dokázal vyrovnat na 2:2. V dalším průběhu se jakoby oba celky spokojili s daným výsledkem a příliš mnoho dalších povedených akcí k vidění nebylo. Žichlínští pak dokázali také trefit břevno naší brány, ale brankově se již nikdo neprosadil.

O bodu navíc se rozhodovalo v penaltovém rozstřelu, kde byl o chloupek úspěšnější hostující tým a vyhrál jej 2:3.

FC Jiskra 2008 B - Fotbal Žichlínek 2:2 (2:1) pk: 2:3 Branky: 6.Sedlák, 10.Kopecký - 12.a 53.Motl. Rozhodčí: Serbousek Petr (Kameničná) - Stolín Václav (Králíky), Doskočil Radim (Letohrad). ŽK: 1:3. Diváků: 200. Stadión: Červená Voda.

Sestava FC Jiskry B: Šnevajs Tomáš - Uhlíř Karel, Kolbe Zdeněk, Stašák Pavel, Fňouk Milan, Kopecký Jaroslav, Maleček Michal (63.Macek Martin), Votoupal Šimon, Hnátnický Martin, Roček Patrik, Sedlák Lukáš (78.Bednář Miroslav).

Sestava Žichlínku: Šilar Radek - Fibikar Jan, Motl Libor, Suchomel Jan (60.Hrabáček Lukáš), Krejčířík Jakub (33.Kočí Petr), Zahradník Vojtěch, Šenkýř Jan (85.Šilar Matěj), Vaculík Lumír, Antes Aleš (78.Dorazil Aleš), Pánik Marcel, Stasiowski Ondřej.

FC Jiskra

další články