TOPlist

Mistrovské utkání mužů Sopotnice - FC Jiskra B 1:3 (0:2)

FC Jiskra 2008 B odcestovala k prvnímu jarnímu utkání do Sopotnice, kde dokázala v záchranářské duelu vyhrát 1:3. Pro naše barvy se jednalo o první zápas tohoto roku, který jsme sehráli díky nepřízni klimatických podmínek.

FC Jiskra B odcestovala po dvou odložených kolech doma k utkání okrensího přeboru do Sopotnice. Z dlouhodobé klubové statistiky je známo, že náš oddíl naráží na nejnepříjemnějšího soupeře, tedy tým, odkud si body do tabulky jen tak nevozíme. Dnešní zápas však prolomil všechny statistiky.

Úvod zápasu byl velmi vyrovnaný, i když domácí se dostali již v 5.min. do velmi dobré šance. Vše naštěstí vyřešil Tomáš Šnevajs v bance. Pozvolně jsme začali přebírat iniciativu a dostali se do zakončení blíže k domácí bráně. Vyvrcholením všeho byla přihrávka Votoupala na volného Paskera, který si v obtížném zakončení počínal výborně - 0:1. Po této úvodní brance by očekávali domácí fanoušci tlak svého týmu, ale ten nepřicházel. Ba naopak. Doslova z nenadání zakončil útočnou akci Uhlíř, který střelou z 30ti metrů trefil naneštěstí břevno. FC Jiskra chtěla útočit i nadále. Ve 28.min. chybuje domácí obrana a k míči se dostává Roček. Jeho lob v zakončení končí lehce nad domácí bránou. 35.min. pak přináši naši další radost, když z hranice pokutového území vystřelí Maleček a míč ukázkově skončí v pravé šibenici domácí brány - 0:2. Závěr první půle pak oba celky dohrávají, i když ve 43.min. překvapivě zakončuje domácí Vávra z malého vápna. Naštěstí i z takto vyložené šance přestřelí.

Do druhé půle jdeme proti větru, který do jisté míry ovlivňuje herní pojetí zápasu. Ošidné vedení 0:2 nechceme ztratit a snaha našich hráčů tomu odpovídá. V 53.min. se uvolní po levé straně Petr Hnátnický, který přímočarou střelou dopraví míč k pravé tyči brány. I když se Martinec natahoval jak mohl, míč již vytěsnit nedokázal a FC Jiskra B vedla již 0:3. Ovšem z tohoto vedení se neradujeme dlouho. O minutu později zaváhá naše obrana a osamocený Jiroušek pak nedá Šnevajsovi šanci - jeho branka znamená snížení na 1:3. Tempo hry pak rapidně upadá. Dochází k četnému střídání a oba týmy přestávají hýřit nápaditostí. V 67.min. pak uniká po levé straně Martin Hnátnický, ale v rozhodujícím okamžiku je faulován. K míči se staví Pavel Stašák, který tvrdou ranou prověří pozornost Martince. Domácí následně zvýší aktivitu, která veden k tomu, že v rozmezí 70té až 80té minuty bráníme naše vedení, jenž nám síly stačí. Ale podaří se. V závěru si pak ani jedno z mužstev nedovede vytvořit vyloženou šanci.

V úvodním utkání jarní části tak odvážíme tři body po výhře 1:3 ze Sopotnice. V dalším kole přivítáme v Červené Vodě (pokud to povětrnostní podmínky dovolí) nevyzpytatelný tým z Jehnědí. Utkání je na programu v sobotu 14.dubna 2018 od 16:00 hod.

Sopotnice - FC Jiskra 2008 B 1:3 (0:2) Branky: 54.Jiroušek - 15.Pasker, 35.Maleček, 53. Hnátnický P. Rozhodčí: Krajči Radek (Lanškroun) - Juda Adam (Lanškroun), Jureček Michal (Cotkytle). ŽK: 2:0. Diváků: 60. Stadión: Sopotnice.

Sestava Sopotnice: Martinec Jiří - Šebrle Josef, Kalousek Radek (65.Koupil Ladislav), Vítek Jakub, Jiroušek Martin, Pánik Petr (63.Švec Ondřej), Vávra Tomáš, Vojtíšek Jan (53.Kubišta Josef), Voleský Ondřej, Beneš Michal (65.Peterka Václav), Macek David (73.Stárek Martin).

Sestava FC Jiskry B: Šnevajs Tomáš - Kolbe Zdeněk, Uhlíř Karel, Stašák Pavel, Fňouk Milan, Kopecký Jaroslav (85.Bednář Miroslav), Maleček Michal, Votoupal Šimon, Hnátnický Petr (63.Hnátnický Martin), Roček Patrik, Pasker Jakub.