TOPlist

Mistrovské utkání mužů
FC Jiskra - Sokol Řetová 2:1 (1:0)

A mužstvo FC Jiskry 2008 navázalo na úspěšné zápasy jarní části sezóny a i tentokrát dokázalo porazit houževnatého soupeře 2:1 - tým Sokola Řetová.

Druhé domácí utkání FC Jiskry 2008 v jarní části bylo k vidění na stadiónu v Králíkách, kam přicestovalo mužstvo Sokola Řetová. Přesto, že hosté se v současné době nacházejí ve spodní části tabulky, vůbec nepatří mezi nějaké outsidery soutěže.

Utkání mělo podobný začátek, jako většina našich zápasů. Hned si od úvodu vytváříme tlak před soupeřovou bránou a je jen otázkou, kdy se podaří některému z našich střelců proměnit svoji příležitost. Na tento monet se čekalo do 11.min., kdy skóre zápasu otevřel střelec týmu Matoulek - 1:0. Hosté ale odevzdaní vůbec nebyli a jejich zakončení mnohdy hodně vystrašila naši obranu i gólmana Kaliánka v bráně. Přesto jsme všechny hostující šance dokázali eliminovat a do kabin tak odcházeli za těsného vedoucího stavu 1:0.

Druhý poločas byl pro diváky mohem zajímavější. K nejvýraznější situaci došlo v 61.min., kdy sudí Langr nařídil pokutový kop, jenž s jistotou proměnil Ježek - 2:0. Tato branka vnesla do hry našho týmu určité zklidnění. Soupeř se přesto nevzdával a vytvářel si slibné gólové příležitosti. V 68.min. pak kapinán Řetové Voleský zdramatizoval závěr zápasu, když dokázal snížit na 2:1. Dlouhých dvacet minut se pak oba týmy rvali o každý kousek na hrací ploše, ale nakonec se našim hráčům podařilo těsné vedení udržet až do závěrečného hvizdu. FC Jiskra tak v pátém utkání na jaře neprohrála a v tabulce I.B třídy si s přehledem drží šesté místo.

V následujícím zápase pak odcestujeme k nejbližšímu soupeři, tedy do Těchonína, kde je výkop utkání na programu v sobotu 28.dubna 2018 od 16:00 hod.

FC Jiskra 2008 - Sokol Řetová 2:1 (1:0) Branky: 11.Matoulek, 61.z PK Ježek J. - 68.Voleský. Rozhodčí: Langr Filip (Dolní Čermná) - Kerhát Patrik (Lanškroun), Kovář Matouš (Svitavy). Delegát PKFS: Šimek Zdeněk (Ústí nad Orlicí). ŽK: 2:1. Diváků: 150. Stadión: Králíky.

Sestava FC Jiskry: Kalianko Pavel - Petráněk Denis (46.Lufek Milan), Dvorský Dan (62.Dostál Dominik), Halanič Radek, Jireš Karel, Dušek Josef, Macek Martin (85.Kaplan Robin), Ježek Josef, Koreň Jan (88.Ďuriš Martin), Musil Pavel, Matoulek Martin (68.Ježek Martin).

Sestava Řetové: Šilar Vítězslav - Bače Lukáš, Šimek Alois (71.Turek Josef), Provazník Radek, Müller Radoslav (62.Bače Tomáš), Holínka Jan, Flídr Petr, Voleský Miroslav, Vaňous Jaroslav, Pilgr Aleš, Voleský Roman (83.Vašina Filip).

FC Jiskra

další články