TOPlist

Mistrovské utkání mužů
FC Jiskra B - Dolní Čermná 5:0 (2:0)

B mužstvo FC Jiskry 2008 sehrálo předposlední domácí utkání sezóny 2017/2018 v Červené Vodě, když porazilo tým Dolní Čermné 5:0. Tato výhra definitivně znamená účast i okresním přeboru pro nadcházející ročník.

Na stadión do Červené Vody přicestoval tým Dolní Čermné, která nám v podzimním utkání nadělila osm branek a dané utkání se stalo tím nejhorším v tomto soutěžním ročníku. Tentokrát bylo vše jinak.

Domácí tým se zakousl do soupeře od úvodního hvizdu. Než se diváci patřičně usadili, byla k vidění první branka zápasu. Ve 3.min. přihrál z levé strany na volného Ročka Pasker, který si v koncovce vedl výborně a podél gólmana Judy otevřel skóre zápasu - 1:0. V následujícíh minutách jsme si vytvořili několik slibných šancí, ale proměnit koncovku se příliš nedařilo. Ve 23.min. se uvolnil po levé straně Hnátnický a účelnou střelou k pravé tyči zvýšil na 2:0. Ve 30.min. se dostal do vyložené šance Kopecký, ale jeho tvrdou střelu vyrazil Juda na roh. Násleující minuty také patří našim hráčům, ale ani Pasker nebo Roček v útoku další branku nepřidali.

Druhá půle již nebyla tak svižná a díky tomu se o slovo přihlísili ojediněle také hosté. V 50.min. nebezpečně vystřelil Dušek, ale gólman Šnevajs skvělým zákrokem míč vytěsnil mimo bránu. O pět minut později se řítil sám na hostujícího brankáře Pasker, ale jeho přízemní střela končí na pravé tyči brány. V 60.min. se dostal do nebezpečného zakončení dolnočermenský Krajči, ale v bezprostřední blízkosti Šnevajse nepřekonal. V 66.min. přesně zacílil z dvaceti metrů Macek a nechytatelná střela končí v bráně - 3:0. Jen tři minutky nato chybuje hostujíc obrana a přihrávku Ročka doslova dotlačí do brány Pasker a zvyšuje již na 4:0. Tečku za utkáním udělal v 72.min. svojí druhou brankou Pasker, který nedal Judovi šanci a stanovil stav uktání na 5:0. tři důležité body do tabulky již znamenají definitivní záchranu v soutěži i pro následující ročník.

K dalšímu zápasu odcestujeme v sobotu 2.června 2018 od 16:00 hod. do Albrechtic u Lanškrouna.

FC Jiskra 2008 B - Dolní Čermná 5:0 (2:0) Branky: 69.a 72.Pasker, 3.Roček, 23.Hnátnický P., 66.Macek. Rozhodčí: Šimko Petr st. (Letohrad) - Šimko Petr ml. (Letohrad), Ilnytska Marta (Letohrad). ŽK: 0:1. Diváků: 100. Stadión: Červená Voda.

Sestava FC Jiskry B: Šnevajs Tomáš - Uhlíř Karel (67.Vágner František), Fňouk Milan, Kolbe Zdeněk, Macek Martin, Votoupal Šimon, Kopecký Jaroslav, Dvorský Dan, Hnátnický Petr (46.Málek Tomáš), Pasker Jakub, Roček Patrik.

Sestava Dolní Čermné: Juda Adam - Kittnar Ondřej, Hyhlík Daniel, Jelínek Adam, Pražák Marek, Macháček Jiří, Bednář Michal, Krajči Radek, Krudenc Daniel (67.Matějka Miroslav), Dušek Bronislav, Marek Leoš.