TOPlist

Mistrovské utkání mužů
FC Jiskra B - Sokol Verměřovice 2:1 (0:1)

Poslední domácí utkání FC Jiskry 2008 B bylo k vidění v netradičním nedělním termínu, kdy jsme na stadiónu v Červené Vodě přivítali mužstvo Sokola Verměřovice. Ve velmi vyrovnaném zápase jsme nakonec vyhráli 2:1 a připsali si tak tři body do tabulky okresního přeboru.

Do Červené Vody přicestovalo mužstvo Sokola Verměřovice, se kterým tak domácí tým ukončil v domácím prostředí sezónu 2017/2018. V posledním kole pak odcestujeme do Žichlínku. Utkání se hrálo v netradičním termínu, v neděli od 14:00 hod.

Úvodní minuty zápasu byl k vidění velmi vyrovnaný fotbal bez většího nasazení. Horké letní počasí neumožňovalo předvádět nějaký vysokorychlostní fotbal a tak hráči hru hodně kouskovali. První nepříjemnou situací pro naše barvy byla dalekonosná střela Sklenáře v 15.min. My jsme odpověděli podobně, když ve 20.min. tvrdě vystřelil Kolbe. V následující desetiminutovce jsme hosty přišpendlili před jejich bránu, ale prostřelit gólmana Hudce se nám nepodařilo. V 32.min. ztrácíme v útočné fázi míč a rozevřená obrana nedokázala zamezit Nastoupilovi ve vstřelení branky - 0:1. I když naše snažení dále graduje, do poločasové přestávky vyrovnat nedovedeme.

Druhý poločas byl pro nás daleko příznivější. V 56.min. se dostal do pokutového území Maleček, který byl podražen a sudí Dvořák bez váhání musel nařídit pokutový kop. Ten s jistotou proměnil Dvorský a vyrovnal na 1:1. Dlouhé následující minuty se příliš nic závratného neudálo. Když se už obě mužstva spokojila s tím, že utkání nejspíš dojde v remízovém stavu do konce, vzal si v 82.min. míč Koreň a jeho přízemní střela končí ve Verměřovické bráně - 2:1. Hosté se již nezmohli na nějaký výraznější tlak a tak utkání 25.kola vyhrálo B mužstvo Jiskry a připsalo si tři body do tabulky.

V posledním utkání této sezóny odcestujeme v sobotu 16.června 2018 do Žichlínku, kde je výkop utkání stanoven na 16:00 hod.

FC Jiskra 2008 B - Sokol Verměřovice 2:1 (0:1) Branky: 56.z PK Dvorský, 82.Koreň - 32.Nastoupil. Rozhodčí: Dvořák Zdeněk (Vysoké Mýto) - Ilnytska Marta (Letohrad), Kolář Bohuslav (Ústí nad Orlicí). ŽK: 1:1. Diváků: 123. Stadión: Červená Voda.

Sestava FC Jiskry B: Šnevajs Tomáš - Kolbe Zdeněk, Vágner František (46.Kopecký Jaroslav), Uhlíř Karel, Fňouk Milan, Votoupal Šimon, Dvorský Dan, Hnátnický Martin (46.Koreň Jan), Jireš Karel, Roček Patrik, Maleček Michal (72.Bednář Miroslav).

Sestava Verměřovic: Hudec David - Šípek Pavel, Nastoupil Milan, Mikyska Josef, Nastoupil Daniel, Krulikovský Miloš (78.Formánek Petr), Štěpánek Václav, Sklenář Jiří, Ptáček Pavel, Pavel Lukáš (61.Faltus Robert), Tlapák Jaroslav.