TOPlist

Mitrovské utkání mužů
Fotbal Žichlínek - FC Jiskra B 2:1 (2:1)

FC Jiskra 2008 B odcestovala k poslednímu mistrovskému utkání fotbalového ročníku 2017/2018, kdy zajížděla na půdu prvního celku tabulky - do Žichlínka. V tomto zápase se hrálo o hodně, ale domácí nakonec dokázali vyhrát 2:1 a dočkali se historicky prvního postupu do krajské I.B třídy.

FC Jiskra B odcestovala k poslednímu utkání sezóny 2017/2018, kdy jejím soupeřem byl tým Žichlínku. Pro náš tým toto utkání již nemělo významnou roli, ale domácí museli vyhrát tříbodově, aby se v konečné tabulce dostali na první místo a tím si zajistili první historický postup do krajské soutěže.

Ale postupně. Domácí hned od úvodního hvizdu sudího přebrali iniciativu a snažili se o co nejrychlejší branku. Ta se však rodila dost krkolomě. Ale nakonec skutečně přišla. V 15.min. jsme nedokázali odvráti domácí útok a brankář Šnevajs, i když dělal co mohl, musel lovit míč z naší brány. Ovšem domácí radost byla po čtyřech dalších minutách pryč. K míči se dostal rychlonohý Roček a pohotovou střelou vyrovnal na 1:1. Nervozita na domácích kopačkách byla patrná. Přesto v prvním poločase dokázali znovu skórovat, když ve 27.min. využil zmatku v našich řadách Zahradník a dostal Žichlínek do vedení 2:1. Do konce první půle se však domácí několikrát strachovali o skóre, ale Šilar svými zákroky v bráně tým podržel.

Druhá půle byla znovu poměrně nervózní. Domácí se neustále báli o samotný výsledek a naši hráči zase chtěli vyrovnat zápas a zdramatizovat jej až do konce. I když další branka k vidění již nebyla, zápas se až do závěrečného hvizdu nesl v dramatickém duchu. Konečný výsledek 2:1 tak udělal největší radost v domácích řadách, když Žichlínek posunul o soitěž výše a vytvořil se tak historicky největší úspěch tamního fotbalového klubu.

FC Jiskra 2008 B končí letošní ročník na 10.místě se ziskem 36ti bodů, ke kterým se dostala tak, že 9x vyhrála, 3x vyhrála dvoubodově, 3x remizovala jednobodově a 11x prohrála. Závěrečné skóre 63:75. Tento výsledek tak zajišťuje účast v okresním přeboru i v následujícím soutěžním ročníku.

Fotbal Žichlínek - FC Jiskra 2008 B 2:1 (2:1) Branky: 15.Vaculík, 27.Zahradník - 19.Roček. Rozhodčí: Jureček Michal (Cotkytle) - Jílková Barbora (Rudoltice), Šilar Pavel (Lubník). Delegát OFS: Smejkal Zdeněk (Jablonné nad Orlicí). ŽK: 1:4. Diváků: 145. Stadión: Žichlínek.

Sestava Žichlínku: Šilar Radek - Hrabáček Lukáš, Jelínek Lukáš, Suchomel Jan (79.Fibikar Jan), Ptáček Jakub, Šenkýř Jan (82.Šilar Matěj), Vaculík Lumír (89.Kočí Petr), Pecháček Ladislav (59.Pánik Marcel), Zahradník Vojtěch, Antes Aleš (87.Vondráček Jan), Šenkýř Pavel.

Sestava FC Jiskry B: Šnevajs Tomáš - Kolbe Zdeněk, Vágner František, Uhlíř Karel, Stašák Pavel, Bednář Miroslav, Kopecký Jaroslav, Tomek Luboš, Antl Richard, Roček Patrik, Hnátnický Martin.