TOPlist

Mistrovské utkání mužů
FC Jiskra C - Sokol Boříkovice 1:2 (1:0)

V očekávaném derby se stejně jako na podzim radoval ze tří bodů hostující tým. Tentokrát dokázal Sokol Boříkovice porazit FC Jiskru C 1:2. Utkání v Králíkách sledovalo skvěle zaplněné publikum, které po celou dobu zápasu skvěle fandilo oběma týmům.

Fotbalová neděle do našeho regionu přispěla místním derby, kdy se proti sobě postavila sousedící mužstva domácí FC Jiskry C a hostujícího týmu Sokol Boříkovice. Na utkání se přišlo podívat skutečně velké množství lidí, kteří po celou dobu zápasu fandili a bavili se fotbalem.

Pro domácí tým utkání začalo více než-li skvěle. Již v 8.min. se po povedeném centru dostal k míči na zadní tyči Hinkelmann a bez větších problémů prostřelil gólmana Saňáka ml. - 1:0. Boříkovičtí chtěli nepříznivý vývoj utkání co nejdříve změnit, ale to se jim nedařilo. Lehčí nervozita na obou stranách vedla hráče k četným nepřesnostem. Ve 25.min. prověřili hosté tvrdou střelou pozornost brankáře Valčíka, ale ten si s touto situací poradil bezchybně. O pět minut později unikl až k pokutovému území Švéda, kterého naši obránci i za cenu podražení zastavili. Z rozehrávky této situace se nic nezměnilo. Ve 40.min. pak dokázal tvrdě i přesně vystřelit Jireš, ale jeho dělovku zneškodnil pohotovým zákrokem Saňák ml. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0.

Druhá půle začala velmi vyrovnaně, ale po několika minutách se přece jen častěji dostávali k míči hosté. Útlum našich fotbalistů a viditelná pasivita pak vedla k vyrovnání. V 60.min. se z levé strany dostal k pokutoému území, kde vystřeli tak šikovně, že míč tečovali naši obránci a ten zapadl na druhou stranu, než kde se pohyboval Valčík - 1:1. Hráči FC Jiskry C chtěli hru oživit a na hrací plochu se podíval i Matoulek, který měl posílit a oživit celkovou hru. Ale jeho strážce Durna si počínal skvěle a příliš protoru Matoulkovi neponechal. Ten pak pouze ze střední vzdálenosti prověřoval pozornost Saňáka. Rozhodnutí přišlo v 81.min., kdy se k centrovanému míči dostal znovu Švéda a jeho hlava zapadla do místa, kam Valčík nedosáhl - 1:2. Závěrečné minuty velmi pokazil sudí Hanzl, který doslova nezvládl nervózní vývoj zápasu. Jeho výroky, zmatky které vyvolal společně s asistenty a nakonec také červená karta pro Saňáka st. toto derby lehce pokazilo. Na takto vypjatá utkání by měla jezdit trojice sudích, třeba i z vyšších soutěží, aby nedocházelo k takovým excesům. Boříkovice si nakonec připsali tři body za výhru a naše C mužstvo bude muset bojovat o další bodíky v zápase v Rudolticích.

FC Jiskra Králíky-Červená Voda C - Sokol Boříkovice 1:2 (1:0) Branky: 8.Hinkelmann - 60.a 81.Švéda. Rozhodčí: Hanzl Václav (Lanškroun) - Smola Vojtěch (Lanškroun), Šilar Pavel (Lubník). ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (Saňák st.). Diváků: 200. Stadión: Králíky.