TOPlist

Mistrovské utkání mužů
FC Jiskra C - Sokol Helvíkovice 2:2 (2:0) pk.: 2:4

Poslední domácí utkání FC Jiskry C se odehrálo na stadiónu v Králíkách, kam přicestovalo ambiciózní mužstvo Sokola Helvíkovice. Po první poločase, který vyšel lépe pro domácí tým, hosté přidali a ve druhé půli na hřišti předvedli mnohem bojovnější výkon. Po zásluze zápas skončil nerozhodně 2:2. Penaltový rozstřel opět naši hráči nezvládli a prohráli v něm 2:4.

FC Jiskra C odehrála poslední mistrovské utkání na domácí půdě, kde potřebovala bodovat, aby měla jistotu startu v nadcházejícím ročníku soutěže.

První poločas vyšel lépe domácímu celku. Od úvodních minut si vytvářel několik spíležitostí ke skórování, ale na branku se čekalo až do 21.min. To dokázal vystřelit z hranice pokutového území Šmolík, který trefil tyč a dobíhající Kromíchal otevřel skóre zápasu - 1:0. Hosté chtěli na tuto branku reagovat, ale na dobře chytajícího gólmana Opravila recept nenašli. Ve 35.min. pak zvýšil povedenou brankou Šoka. Do kabin se tak odcházelo za příznivého stavu 2:0.

Druhý poločas však přinesl úplně jiný obrázek. V 55.min. byl v pokutovém území podražen hostující útočník a sudí Seidl nařídil pokutový kop. Z toho se trefil přesně Menzel a snížil na 2:1. Hůře pak bylo v 68.min., kdy naše obrana spoléhala na ofsidové postavení hostujících hráčů, které se však nekonalo a tak osamocený Novotný pohodlně vyrovnal na 2:2. FC Jiskra C se i nadále bránila, ale nakonec k remíze 2:2 pozvolna dokráčela. O bodu navíc opět rozhodoval rozstřel ze značky pokutových kopů, kdy naši hráči znovu selhali a bod navíc si připsali hráči Helvíkovic.

FC Jiskra Králíky-Červená Voda C - Sokol Helvíkovice 2:2 (2:0) pk: 2:4 Branky: 21.Kromíchal, 35.Šoka - 55.z PK Menzel, 68.Novotný. Rozhodčí: Seidl Drahoslav (Ústí nad Orlicí) - Kotýza Václav (Mladkov), Roček Patrik (Červená Voda). ŽK: 1:2. Diváků: 60. Stadión: Králíky.

Sestava FC Jiskry C: Opravil Martin - Kostúr Jaroslav (70.Kupec Marek), Hinkelmann Michal, Moravec Lukáš, Uhlíř Karel (65.Halanič Radek), Koreň Jan, Motyčka Tomáš, Jireš Karel, Šmolík Jiří, Šoka Emil, Kromíchal Petr.