FC Jiskra 2008 - Jablonné nad Orlicí 3:1 (1:0)

Jarní část sezóny se rozjela a naše A mužstvo ji zahájilo utkáním s nedalekým soupeřem z Jablonného nad Orlicí. Vstup do utkání ovlivnila silná nepřízeň počasí. Dlouhé minuty se oba celky spíše hledaly na trávníku, než došlo na první prověrku pozornosti gólmanů. Domácí si vytvořili během první půlhodiny dvě vyložené šance, ale ani v jedné naši exekutoři nedokázali cílit přesně. Hosté o sobě dali vědět střelami ze střední vzdálenosti, které dokázal vytěsnit mimo branku gólman Vyšohlíd. Rozhodným okmažikem první půle vyla 42. min., kdy hosté špatně rozehráli svoji standartní situaci, míč se dostal na volného Petra Hnátnického, který prostřelil jablonského brankáře Václavka - 1:0.

Po změně stran začali hosté získávat územní převahu, což stálo naši obranu velké síly. Jejich průniky byly vždy velmi nebezpečné, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Odpovědí byla povedená spolupráce Honzy Wawrzyczka s Patrikem Ročkem, kdy druhý jmenovaný zakončil z pravé strany tvrdou ránou k levé tyči a zvýšil na 2:0. O tři minuty později znovu zakončuje Roček z prava, ale trefí pouze břevno brány. Míč se však odrazí k volnému Martinu Ďurišovi, který pohotovou střelou zvyšuje na 3:0. V závěru utkání pak pronikl do našeho pokutového území hostující Vaníček, kterého zastavil za cenu nedovoleného zákroku Zdenda Zezulka. Nařízený pokutový kop proměnil Kyllar a snížil na konečných 3:1.

FC Jiskra 2008 tak připisuje první jarní body do tabulky a bude se snažit v dalších zápasech o odlepení se z poslední příčky tabulky krajské I. A třídy.

FC Jiskra 2008 - Jablonné nad Orlicí 3:1 (1:0) Branky: 42. Hnátnický P., 76. Roček, 79. Ďuriš M. - 87. z PK Kyllar. Rozhodčí: Zeman Josef (Holice) - Štancel Miroslav (Dolní Roveň), Stárek Jiří (Holice). ŽK: 3:1. Diváků: 150. Stadión: Králíky.

Sestava FC Jiskry: Vyšohlíd René - Zezulka Zdenek, Ježek Josef, Zach Pavel, Ščambura Maxmilián, Vyšohlíd Tomáš, Skoták David, Dvořáček Vojtěch (75. Dušek Filip), Roček Patrik (81. Žabka Rudolf), Wawrzyczek Jan (85. Dzura Jakub), Hnátnický Petr (71. Ďuriš Martin).