Sokol Dolní Třešňovec - FC Jiskra 2008 B 2:2 (2:1)

Jarní část sezóny 2023/2024 se rozeběhla a naše B mužstvo odcestovalo na umělou trávu do Lanškrouna, kde se utkalo v prvním letošním mistrovském utkání s týmem z Dolního Třešňovce. Na hráčích však bylo patrné, že se jedná o první utkání a samotný fotbal spíše trpěl. Oboustranně opatrný vstup do utkání přerušila situace ze 17. min., když po přihrávce Dzury dostal míč do běhu Ďuriš, jenž si v koncovce počínal bezchybně - 0:1. Z vedoucí branky jsme se radovali jednu minutu. Po chybě v rozehrávce vyrovnal domácí Richtr - 1:1. O pět minut později stejný hráč dokázal přelstít gólmana Noska znovu a otočil výsledek na 2:1 pro Třešňovec. V 30. min. pak muselo být utkání přerušeno, jelikož silný déšť a vítr nedovoloval pokračovat dále ve hře. Po pauze se pokračovalo a za velkého větru se dohrál první poločas.

Po změně stran jsme se pozvolna dostávali do zajímavějších šancí. Domácím viditelně docházel dech, ale stále drželi jednobrankové vedení. Několik šancí pak likvidoval také náš gólman Nosek, který další zásah do naší sítě nepřipustil. Když to již vypadalo, že odcestujeme domů nečekaně s prázdnou, dokázal se v 89. min. prosadil kapitán týmu a po přihrávce od Martina Ďuriše prostřelil domácího brankáře Valentu - 2:2. První letošní utkání nám přineslo bod do tabulky, i když jsme před výkopem čekali asi trochu více.

Sokol Dolní Třešňovec - FC Jiskra 2008 B 2:2 (2:1) Branky: 18. a 23. Richtr - 17. Ďuriš M., 89. Pasker. Rozhodčí: Krajči Radek (Lanškroun) - Šindelář Daniel (Česká Třebová), Koukol Martin (Ústí nad Orlicí). ŽK: 0:0. Diváků: 35. Stadión: UMT Lanškroun.

Sestava FC Jiskry B: Nosek Václav - Jireš Karel (72. Roček Patrik), Uhlíř Karel, Žabka Rudolf, Ježek Martin (46. Remiáš Roman), Krejsa Ondřej (60. Dvořáček Vojtěch), Kolbe Zdeněk, Dzura Jakub, Kos Matěj (53. Bednář Miroslav), Pasker Jakub, Ďuriš Martin.