TOPlist

Mistrovské utkání mužů
SK Rybník - FC Jiskra B 4:2 (0:2)

B mužstvo FC Jiskry 2008 odcestovalo na půdu neoblíbeného soupře do Rybníka. V utkání plném emocí naši fotbalisté prohráli 4:2.

FC Jiskra B odcestovala do Rybníka ani né po 24 hodinách od posledního odehraného utkání, které bylo na programu jako dohrávka 15.kola s Kláštercem nad Orlicí. Popravdě nikdo asi moc nepředpokládal, že hráči zopakují stejný výkon z pátečního odpoledne, ale jak se nakonec ukázalo, od bodů do tabulky nebylo daleko.

Na utkání byl nominován jako hlavní sudí pan Diblík ze Sopotnice a jeho asistent pan Habrda, který má úzké vazby s domácím týmem. Tito dva pánové byli ústředními postavami druhé půle. Ale postupně. Jak se předpokládalo, domácí celek si od začátku začal tvořit mírnou převahu na hrací ploše. Jejich koncovka však byla prachbídná a gólman Šnevajs nemusel řešit žádné složitější situace. V 16.min. se naopak uvolnil M.Hnátnický, který nedal Vítkovi v bráně šanci a otevřel skóre zápasu - 0:1. Tendenčnost posuzování faulů ze strany rozhodčího Diblíka byla již znát, ale prozatím neovlivnila nic zásadního ani pro jeden celek. Domácí se snažili co nejrychleji vyrovnat, ale překonat konsolidovanou obranu se nedařilo. Ve 27.min. dostal přesný míč na kopačky Roček a jeho bezchybné zakončení znamenalo vedení 0:2 pro naše bravy. Záverečná čtvrthodinka pak byla doslova očistcem pro naše hráče, především díky sprostým, hulvátským až agresivním nadávkám tamních diváků. Branku jsme však neobdrželi a do kabin odcházeli za stavu 0:2.

Druhý poločas přinesl daleko více emocí a kontroverzních rozhodnutí. V 57.min. se dostává domácí útočník z pravé strany do pokutového území, jemuž stínuje Maleček. Aniž by došlo ke střetu těchto hráčů, nařizuje sudí Diblík pokutový kop. Hádky a nesouhlas s tímto rozhodnutím dále poznamenalo celé utkání. Penaltu proměnil domácí Kareš a snížil na 1:2. O tři minuty později přidávají domácí hráči v podání Skalického druhý gól, který však střelec docílil rukou. I když byla patrná ze všech stran, sudí Diblík ani asistent Habrda raději nic neviděli. Rozhozená obrana našeho celku nedokázala odvrátit útok z 66.min., kdy na 2:3 otočil Karpíšek. Další hádky vyvrcholí na hrací ploše vyloučením domácího kapitána Vrány a čtvrtou brankou v naší síti z kopaček Petrana. A úplnou tečkou za představením pana Diblíka byla červená karta v 90.min., kdy vyloučil i našeho kapitána Fňouka.

Na tento silně ovlivněný zápas musíme velmi rychle zapomenout a připravit se na další utkání, které je na programu v sobotu 26.května 2018 od 16:00 hod., kdy přivítáme tým Dolní Čermné.

SK Rybník - FC Jiskra 2008 B 4:2 (0:2) Branky: 57.z PK Kareš, 60.Skalický, 66.Karpíšek, 69.Petran - 16.Hnátnický M., 27.Roček. Rozhodčí: Diblík Martin (Sopotnice) - Habrda Miroslav (Česká Třebová), Kolář Bohuslav (Ústí nad Orlicí). ŽK: 4:4. ČK: 1:1 (69.Vrána - 90.Fňouk). Diváků: 50. Stadión: Rybník - areál Srnov.

Sestava Rybníka: Vítek David - Viščák Martin, Kareš Michal, Karpíšek David, Kareš Martin, Klazar Leoš (73.Beránek Roman), Tölg Jiří, Václavský Ondřej, Petran Jan (85.Dvořák Pavel), Vrána Michal, Skalický Dominik.

Sestava FC Jiskry B: Šnevajs Tomáš - Uhlíř Karel, Fňouk MIlan, Kolbe Zdeněk, Vágner František (46.Sedlák Lukáš), Maleček Michal (84.Kos Ladislav), Votoupal Šimon, Kopecký Jaroslav, Hnátnický Martin, Pasker Jakub, Roček Patrik.

FC Jiskra

další články